top of page

Market Research Group

Public·70 members

Италија Фудбалска репрезентација на Македонија гледја во живо 17.11.2023


30.10.2023 — 2023 — Германија до 19 години Македонија до 19 години гледја во живо ... живо Malta Фудбалска репрезентација на Македонија пренос 12 септември.


Молдавија до 21 години Македонија 17.10.2023 — Молдавија до 21 години Македонија до 21 години гледја во живо 17.10.2023 Канатларовски го објави списокот на фудбалери за мечот против ... Македонија Италија 9 с | Parent teacher association | My Site 1 [[[ФУДБАЛ<]**]] Македонија Италија гледајте во живо 9 пред 15 часа — (Во живо!) Македонија Италија гледја во живо 9 септември 2023 30.10.2022 — [стриминг ... (СТРИМИНГ<<) гледја во живо 30/09/2023 пред 6 дена 30.9.2023 — Македонија Италија гледајте во живо 9 септември 2023 Македонската фудбалска репрезентација на утрешниот евроквалификациски дуел во Скопје... Играч на играч да играш со една ваква репрезентација каква што е Италија треба да имаш навистина доста страст во себе и желба за победа. Се смени играта, почнавме да напаѓаме, да ја имаме топката и тој гол што ни беше потребен стигна веднаш. Можевме уште еден, но тоа е дел од фудбалот. Одигравме еден меч за кој секој играч и селекторот заслужуваат почит – изјави Елиф Елмас. По четири натпревари во циклусот квалификации за ЕП 2024 репрезентацијата на Македонија има четири бода, колку што има и Италија од три натпревари. Италија Фудбалска репрезентација на Македонија пред 3 часа — Италија Фудбалска репрезентација на Македонија видео стриминг од натпревар 17/11/2023 [стриминг@@] Македонија Италија во живо 9 септември ... – Против европски првак секогаш се тешки натпреварите. Одигравме тактички дисциплинирано и знаевме што бара селекторот од нас, знаевме кои се силните страни на италијанската репрезентација. Во првото полувреме немавме толку многу напади, но во вториот дел, по примениот гол, покажавме дека сакаме да играме и да се надигруваме со репрезентација како Италија и излеговме на висок пресинг. Италија Фудбалска репрезентација на Македонија 9.9.2023 — 9.9.2023 — Фудбалска Репрезентација на Македонија „Знаеме дека Италија од првиот ден максимално се подготвува за натпреварот против нас. Македонија третпат во низа бележи одличен резултат со Италија - Нова МакедонијаФото: Игор Бансколиев Двете репрезентации досега одиграа четири меѓусебни натпревари, Италија победи на првиот, со 3-2 во Скопје, а потоа во следните три средби Македонија двапати ремизира (со по 1-1 во Торино и во саботата во Скопје) и еднаш победи (1-0 во Палермо, во полуфиналето на баражот за пласман на Светското првенство во 2022 година). Со ремито завчера, Македонија остана во трка за пласман на второто место во групата Ц, кое носи место на ЕП 2024 ФУДБАЛ – КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2024 Македонската фудбалска репрезентација и во трет натпревар во низа остана непоразена од репрезентацијата на Италија, која е актуелен европски првак. Н. М. Само три репрезентации се без загубен бод По првите дуели во септемврискиот дел од квалификациите за пласман на фудбалското Европско првенство (ЕП) во 2024 година во Германија и понатаму без загубен бод се репрезентациите на Шкотска, Франција и на Португалија, сите три селекции по пет натпревари. Од нив Португалија и Франција се и без примени голови (вкупната гол-разлика на Португалија е 15-0, а на Франција 11-0), а Шкотска прими еден погодок (12-1), и тоа од пенал. Двоцифрен број голови досега постигнаа и Англија (16), Швајцарија (14), Финска, Данска (по 11), Шпанија и Шведска (по 10). Освоени се бодови и за напредок на ранг-листата на ФИФА Фудбалската репрезентација на Македонија со ремито со Италија во натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство в година во Германија освои и многу бодови за ранг-листата на Светската фудбалска федерација (ФИФА). [[Гледај онлајн!!]>>>] Во живо Малта до 17 Македонија 30.10.2023 — 2023 — Германија до 19 години Македонија до 19 години гледја во живо живо Malta Фудбалска репрезентација на Македонија пренос 12 септември.


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page