top of page

Market Research Group

Public·38 members

Македонија до 21 Грузија до 21 пренос во живо 16 ноември 2023 Спорт во живо


4.9.2023 — Младата фудбалска репрезентацијата на Македонија до 21 година ги започна подготовките за новиот циклус квалификации за ЕП 2025 година во ...


СО СРЕЌА МАКЕДОНИЈА! 17:47 – Уште само нешто повече од 10 минути до стартот, возбудата е огромна, сите ќе бидат вечерва пред ТВ екраните и ќе навиваат за Македонија. Преносот е на МТВ1 17:28 – Нашите играчи излегоа на загревање 17:26 – Поради пандемијата со коронавирусот, натпреварот ќе се одигра пред празни трибини. А, во 21 часот во Грузија стапува на сила и полициски час. Мечот се игра во 21 часот по грузиско време, значи во време на полициски час 16:58 – Познатиот англиски судија Ентони Тејлор, ќе биде на центарот вечерва во Тбилиси Англичанецот Тејлор ќе ни суди во Тбилиси, ќе има и ВАР! 16:41 – Ова е составот и на Грузија: 16:40 – Познат е составот со кој тргнуваме во пресметка со Грузија ОФИЦИЈАЛНИОТ СОСТАВ: Очекувано, тргнуваме со 3-5-2 и со Адеми во составот 16:27 – Грузијците со огромна поддршка за своите фудбалери на патот кон стадионот Грузијците испратени кон стадионот со песна и факели (ВИДЕО) 16:19 – Поддршка за нашите момци стигна и од претседателот Стево Пендаровски. Finis Vitae (End of Life) Discussion page | SHPCA 7.9.2023 — [пренос во живо###] Шведска U21 Македонија U21 натпревар во живо 8 септември 2023 коло од Европското фудбалско првенство за играчи до 21 ... (Телевизија во живо###) Македонија до - Salternative Spa пред 6 минути — Натпреварот заврши со победа за Македонија 25:21, на полувреме 12:12. Грузија се покажа како тврд орев, во одредени периоди Македонија имаше ... Репрезентацијата од 21 г. ги започна подготовките за новиот циклус квалификации - Спорт Плус МКМладата фудбалска репрезентацијата на Македонија до 21 година ги започна подготовките за новиот циклус квалификации за ЕП 2025 година во Словачка. на стартот, македонските младинци ги очекуваат два тешки натпревари. Првиот на гости кај против Шведска, а потоа на домашен терен со Холандија. Напаѓачот на Кишварда и еден од главните играчи на оваа репрезентација, Марио Илиевски со нетрпение го очекува стартот на квалификациите. „Владее одлична атмосфера во репрезентацијата уште од самиот почеток, функционираме како еден тим. Подготвени сме сите заедно да го дадеме максимумот на секој натпревар што следи. 33’ – СРЕЌА! Грузија повторно се закани, направија добра акција, но Николов стигна и расчисти, а Димитриевски ја прифати топката 30’ – Окиашвили од десната страна по одличната акција се закани, топката оди за малку крај голот 28’ – Окиашвили шутира од дваесетина метри, но топката е во рацете на Димитриевски. Шансата се случи по грешката на Дарко Велковски на средината 22’ – Продолжува иницијативата на Грузија, но сега Македонија малку се ослободи од притисокот и почна да ја движи топката на половината на противникот 14’ – Слободен удар за Грузија од 30 метри, но ударот по земја на Канкава е лош и оди само крај голот 5’ – Почетна иницијатива на Грузија, имаат посед на топката, изведоа еден корнер, и имаа еден непрецизен удар. На другата страна еден противнапад на Македонија кој заврши безуспешно 1’ – ПОЧЕТОК НА НАТПРЕВАРОТ. БРАВО МАКЕДОНИЈА! Елмас, Несторовски и Пандев, италијанското трио во акција и реализација!!! Повлече Елмас по левата страна, проигра со Пандев, па со Несторовски, и повторно до Пандев, маестрална завршница 46’ – Почеток на вториот дел КРАЈ НА ПРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! 35’ – ГОЛЕМА ШАНСА ЗА МАКЕДОНИЈА! Алиоски од левата страна центрира, но ударот на Пандев со глава го брани со парада Лориа и избива во корнер. Фудбал: Натпреварите на Македонија против Грузија и Бугарија со пренос на МРТНастапите на македонската фудбалска репрезентација во Лигата на нации на УЕФА во оваа и следната година ќе ги гледаме на МРТ. Потврда за ова стигна и од уредникот на спортската редакција на МРТ, Драган Николовски кој на социјалните мрежи објави кога ќе започнат преносите. Во завршните две кола од Групата 4 во лигата Ц, Македонија гостува кај Грузија, а потоа ја дочекува Бугарија. Македонија до 21 Грузија до 21 16/11/2023 ТВ во жив | пред 3 минути — Репрезентацијата на Македонија до 21 година ги продолжува натпреварите во циклусот квалификации за пласман на ЕП 2025 година во Словачка. Молдавија до 21 години Македонија 17.10.2023 — Молдавија до 21 години Македонија до 21 години гледја во живо 17.10.2023 Канатларовски го објави списокот на фудбалери за мечот против ... BuzzerBeater Forums | BB Makedonija > U21 ... 21 годишни момци кои достоинствено ги бранеа боите на црвено-жолтиот дрес оваа сезона. Голема благодарност до менаџерите кои ја тренираа најуспешната ... Македонија до 19 Украина до 19 пренос во живо 30.10. 29.10.2023 — Исто така... Триумфот на Македонија над Казахстан низ 8. 10. 2020 — Македонската репрезентацја до 21. година денеска ја оствари четвртата победа ... „Добро ја анализиравме играта на Шведска и на тимско и индивидуално ниво. Селекција која располага со многу квалитетни фудбалери кои настапуваат во големи европски клубови. Фокусирани сме максимално на првиот меч и дуелот со Шведска. Сакаме да ги отвориме квалификациите со победа и освојување на три бода. Сигурен сум дека имаме квалитет и можеме да го повториме историскиот успех од 2017 година и учеството на тогашната репрезентација на Македонија на Европското првенство кое се одржа во Полска, подготвени сме тоа“, потенцира Илиевски. Nossolar Group 13.10.2023 — Германија до 19 години Македонија до 19 години гледја во живо 14 октомври 2023 Гледам телевизија 12.9.2023 — ВО ЖИВО | Македонија – Турција ... Погледнете како изгледаше комуникацијата на репрезентацијата со шефот на државата низ линкот подолу: Претседателот Пендаровски на линк со селекторот Ангеловски, капитенот Пандев и фудбалерите (ВИДЕО) 16:15 – Во очекување на официјалниот состав, „Спортмедиа“ ви открива како ќе играме вечерва во Грузија. Добро е што во тимот ќе го има Адеми, по отсуството на Барди. Супер вест од Тбилиси: Адеми во стартниот состав, почнуваме во формација 3-5-2.! 16:13 – Сите континенти се обединија за Македонија. Пораки со поддршка испратија Јонуз, Кметовски, Георгиевски, Вандаир… Поддршка доаѓа од сите континенти: Ајде момци, обезбедете Европско првенство! (ВИДЕО) 16:11 – Македонија е на чекор до историја. Ајде момци… испишете ја Момци, ова е тоа: Згазете ја Грузија и станете МАКЕДОНСКИ ХЕРОИ!!! 16:07 – Репрезентативецот Енис Барди испрати емотивна порака до своите соиграчи. [[[ТВ ВО ЖИВО**]]!!!!!] Шведска U21 Македонија 8.9.2023 — ЖИВО@) Македонија U21 Ерменија U21 Директниот пренос 15 јуни 2023 Македонија ШВЕДСКА - МАКЕДОНИЈА (У21) Репрезентацијата на Македонија до 21 ... ВО ЖИВО: ГРУЗИЈА - МАКЕДОНИЈА 0:1 - КРАААААЈ! МАКЕДОНИЈА Е НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО!!! - Sportmedia. mk90’ – Четири минути продолжување 88’ – Двојна измена во Македонија. Несторовски излегува, влегува Тричковски. Ристовски е надвор од теренот, а влегува Зајков 84’ – Втора замена во Македонија. Излезе Николов, влезе Костадинов 75’ – Нова шанса за Елмас, но со левата нога шутира само крај голот 72’ – Несторовски во добра шанса, но сакаше да го проигра Велковски, меѓутоа стигна одбраната на Грузија да расчисти 68’ – Адеми не може. Излегува од теренот, на негово место Спировски 66’ – Штета! Елмас во шанса од 25 метри, но сантиметри крај голот! Можевме да водиме 0:2. Одиме понатаму ГОЛОТ НА ПАНДЕВ НИЗ ВИДЕО: 0:1 56’ – ГООООООЛ! Горан Пандев… Па каква акција на Македонија, одлична завшница за капитенот. А футсал: Македонија – Грузија во живо на www.ffm.mk Поддржувачите на македонската А футсал репрезентација вечерва од 20.15 часот имаат можност пријателскиот натпревар меѓу Македонија и Грузија од СЦ „Јане ... Германија до 19 години Ма | Groupe de cspefurtado ... Македонија до 21 година во третот mk - пред: 4 ч. ***]] Гледајте ВО ЖИВО: Германија до 19 години Македонија до 19 години 14 октомври 2023. Спорт - Page 416 of 3760 Младата репрезентација на Македонија до 21 година во третот коло од квалификациите за пласман на ЕП 2025 играат против селекцијата на Молдавија на гостински ... - Ги воочиме грешките, извлековме голема поука и научивме многу од претходните контролни мечеви, особено на тие кај што бевме поразени. Од натпревар во натпревар се повеќе напредуваме, играме подобро и поквалитетно. Располагаме со одличен состав, сите со нетрпение го очекуваме стартот на квалификациите и првиот дуел со Шведска на гости. -Оваа генерација има квалитет, но и огромна желба за остварување на големи резултати. Очекувам на претстојните квалификации да одиграме на едно високо ниво, со голема борба и пожртвуваност и верувам дека доколку биде се во ред ќе имаме успешни квалификации“, вели Илиевски. За првиот натпревар против Швеѓаните тој смета дека иако се добра репрезентација, сепак црвено-жолтите можат до трите бодови. Шкендија Тетово Тиквеш гледја во живо 11 ноември 2023 пред 5 дена — Тиквеш Брегалница Штип 21 август 2022 | Profile (Стриминг) Гледајте ВО ЖИВО (ГЛЕДАЈ ОНЛАЈН@@@) Вардар Македонија Ѓорче Петров [Пренос во живо> ... Карате Федерација на Македонија Карате Федерација на Македонија, Спонзорирана од претседателот Драган Стојановски.


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page