top of page

Market Research Group

Public·70 members

[hd во живо*] Македонија до 21 Грузија до 21 натпревар во живо 16 ноември 2023


... Грузија повторно го анулира нашето водство и во 41 минута изедначи на 17-17. До крајот на натпреварот репрезентацијата на Македонија успеа да го врати ...


ФФМ - Фудбалска Федерација на Македонија Македонија до 21 ги стартува подготовките за Грузија и Австрија. Карате Федерација на Македонија Младинските Државно и Плеј оф првенства ги определија натпреварувачите за настап ЕП во Грузија. Во салата „Антон Димитров“ во општината Буте изминатите два ... 2024 година во Тбилиси, Грузија Последен тренинг пред почекот на СП во Будимпешта Одржан и последен тренинг во Будимпешта пред официјалниот почеток на светското сениорско првенство. Се протече во најдобар ред, атмосверата во репрезентацијата е на виското ниво Прес конференција пред настап на СП за сениори што ќе се одржи во Будимпешта, Унгарија Пред поаѓање за најзначајниот настан за оваа година - 26тото светско првенство за сениори што ќе се одржи од 24 до 29 октомври 2023 година во Будимпешта, Унгарија во просториите на Агенцијата за млади и спорт се одржа прес конференција Сениорската репрезентација подготвена за настап на Светското првенство во Будимпешта Сениорската репрезентација ги спроведува завршните подготовски пред настапот на Светското првенство што ќе се одржи од 24-29. 10. Finis Vitae (End of Life) Discussion page | SHPCA 7.9.2023 — [пренос во живо###] Шведска U21 Македонија U21 натпревар во живо 8 септември 2023 коло од Европското фудбалско првенство за играчи до 21 ... мрт1+> македонија, израел, во живо,, гледај,, на ffm,..,,..,|,..,ФФМ,..,... ffm,..,,..,a-futsal-makedonija--gruzija-vo-zivo-na-,..,ffmmk Репрезентација,..,до,..,21,..,година:,..,Македонија,..,-,..,Украина,.. 09. 2023 година се одржа и Плеј оф натпреварот за сениори. Победниците од ова првенство ќе бидат учесници на Светското првенство што ќе се одржи од 24-29 октомври 2023 година во Будимпешта, Унгарија Пренос од Плеј оф првенството за сениори 10. 2023 година Плеј оф првенство за сениори што ќе се одржи на ден 10. 2023 година (недела) во салата „Крсте Мисирков“ во населбата Ченто во Скопје Одржан Купот на Македонија за сениори Во спортската сала „Крсте Мисирков“ во Скопје се одржа Државното првенство „Куп на Македонија“ за сениори Пренос од Куп на Македонија првенството за сениори 02. 2023 година Државното првенство за сениори „Куп на Македонија“ што ќе се одржи на ден 02. Натпревари во живо на ТВ платформата на ФФМ Натпреварите од Првата македонска фудбалска лига гледајте ги во директен пренос на tv.ffm.mk. Оваа сабота на програмата се петте пресметки од 13. круг во 1. 2023 година во Будимпешта, Унгарија Честит 11-ти Октимври Карате федерацијата на Македонија на сите членови како и на сите македонски граѓани им го честита државниот празник 11-ти Октомври, Денот на народното антифашистичко востание, симболот на непокорот и слободарскиот дух на македонскиот народ Заеднички подготовки со хрватската сениорска репрезентација Македонската и хрватската сениорска карате репрезентација од 5ти до 10ти октомври ќе одржат заеднички тренинг подготовки во Охрид според планот и програмата пред настап на Светското првенство што ќе се одржи од 24-29 октомври во Будимпешта, Унгарија Резултати од настапот на Балканското првенство за сениори и ветерани 2023 И последниот ден на Балканското првенство за сениори и ветерани не помина без успех. Во индивидуален настап во машки кати Кристијан Бајовски го освои петтото место Успешен старт на првиот ден од Балканското првенство за сениори и ветерани што се одржува во Тирана Албанија На првиот ден од Балканското првенство во карате нашите репрезантивци во сениорска конкуренција освоија еден сребрен, еден бронзен, три петти и три седми места Хрватската и македонскта сениорска репрезентација на заеднички подготовки пред настапот на СП во Будимпешта Хрватскиот карате сојуз потврди дека комплетниот состав на хрватската сениорска карате репрезентација заедно со своите најдобри тренери и селектори во борби кој брои вкупно 20 лица ќе одржат заеднички подготовки со македонската сениорска репрезентација во борби во периодот од 05 до 10 октомври во Охрид Одржано Плеј оф првенсто за сениори Во салата „Крсте Мисирков“ во населбата Ченто во Скопје денес 10. 2023 година во салата „Крсте Мисирков“ во населбата Ченто во Скопје, ќе биде пренесувано во живо на стриминг телевизијата на Македонскиот олимписки комитет, МОК ТВ на следниов линк Информација за пререгистрација на натпреварувачи за летен преоден рок Согласно Член 21 од важечкиот ПРАВИЛНИК ЗА РЕГИСТРАЦИЈА НА КАРАТЕ КЛУБОВИ И НАТПРЕВАРУВАЧИ, натпреварувачите кои сакаат да го променат клубот во кој членуваат, тоа може да го сторат согласно одредбите од Правилникот и тоа во термините кои се определени како преодни рокови Конкурс за избор на селектор за јуниори мажи/жени за ката на државните репрезентации на Карате федерацијата на РС Македонија Врз основа на член 5 став 2 од Правилникот за избор и работа на селекторите на државна репрезентација на Карате Федерација на Република Северна Македонија, Комисијата за реализација на Конкурсот избрана од Извршниот одбор на Карате федерацијата на РС Македонија 7 медали од Балканското првенство за деца На Балканското првенство за деца што оваа година се одржа од 25 до 28 мај во Бар, Црна Гора нашата репрезентација успеа да освои 7 медали од кои 3 сребрени и 4 бронзени Златен медал за Данка Стојкова од медитеранското првенство во Тунис Одличен настап и златен медал за Данка Стојкова во дисциплината кати на Медитеранското карате првенство што се одржа од 19-21. Македонија У21 - Иван Николов: Да одиграме пред 2 дена — Македонија У21 – Иван Николов: Да одиграме пожртвувано и борбено против Грузија Младата репрезентација на Македонија до 21 година денеска ги ... Карате Федерација на МакедонијаДемант до здружението „Карате унија на албанците на Северна Македонија“ Во врска со дадената објава на здружението „Карате унија на албанците во Северна Македонија“ за неодобрување на одржување на таканареченото сеалбанско првенство на ден 26. 11. 2023 година го објавувамe следниот демант укажувајќи дека во целост се изнесени невистини и погрешни толкувања и тоа Младинските Државно и Плеј оф првенства ги определија натпреварувачите за настап ЕП во Грузија Во салата „Антон Димитров“ во општината Буте изминатите два викеднда се одржаа двете првенства за кадети, јуниори и помлади сениори У21, кои ги определија репрезентативците кои ќе настапат на следното Европско првенство за кадети, јуниори и помлади сениори У21, што ќе се одржи од 09-11. 02. Во живо Малта до 17 Македонија до 17 гледајте 31 пред 8 дена — ===] Луксембург до 19 Македонија до 19 гледајте во живо 24.10.2023 (ОНЛАЈН) Во живо Луксембург U17 Македонија 30.10.2022 — до Романија за ... Нашиот машки тим во состав: Глигор Хаџи-Кимов, Берат Јакупи, Мурсел Мисини, Емил Павлов, Петар Спасеновски, Стефан Стојановиќ и Витомир Трајковски успеаа да освојат сребрен медал Успешен и вториот ден од Балканското првенство за сениори и ветерани во Тирана И вториот ден на Балканското првенство за сениори и ветерани помина со успеси од нашите репрезентативци. Најпрво нашиот машки ката тим успеа да го освои сребрени медали и со тоа да го остварат најдобриот сениорски резултат на овие натпреварувања. Падна и Грузија, Македонија во главната фаза на СП 5.8.2023 — Рутинска победа на Македонија од 27:21 над дебитантот и аутсајдер Грузија Линк од целиот натпревар Македонија – Грузија: https://www.youtube ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page