top of page

Market Research Group

Public·69 members

[[[ВО ЖИВО>]>>]] Италија Фудбалска репрезентација на Македонија пренос во живо 17 ноември 2023


16.10.2023 — Македонија Италија 9 септември 2023 | The VOYCE Гледајте ВО ЖИВО: Македонија ... живо Malta Фудбалска репрезентација на Македонија пренос 12 ...


2023 - 08:51 Поранешниот тренер на Наполи, Лучијано Спалети реагираше на отказот на Руди Гарсија. Французинот ги водеше наполитанците од летото 2023 година... Фудбал | 16. 2023 - 08:49 Одбранбениот фудбалер на Милан, Алесандро Флоренци е под истрага на обвинителството во Торино поради нелегално обложување. Тамошните медиуми... Фудбал | 15. 2023 - 12:51 Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) ја претстави официјалната топка со која ќе се играат натпреварите на Европското првенство во 2024 година... Фудбал | 15. 2023 - 09:16 Фудбалерот на Милан, Оливие Жиру ќе ги пропушти следните два натпревари на „Росонерите“ во италијанското првенство. СПОРТ на МТВ | http://play.mrt.com.mk/live/658323455489957 ... пренос не ве бидува да реализирате. ВАРДАР - ПЕЛИСТЕР пренесувате резултатот Македонија). 17.50 (МТВ-3) фудбал, ЕП У21: ПОРТУГАЛИЈА - ХОЛАНДИЈА. 20.35 (МТВ ... [[СПОРТ ВО ЖИВО**]+++] Malta Фудбалска репрезентација 11.9.2023 — Македонија третпат во низа бележи одличен резултат со Италија - Нова МакедонијаФото: Игор Бансколиев Двете репрезентации досега одиграа ... (Видео)Македонската фаланга главна во Букурешт, упаднаа на пренос во живо на романска телевизија- Advertisement -Ниту дождот не ги спречува македонските навивачи да уживаат во сонот наречен Европско првенство (ЕП) во Букурешт. Нашите навивачи се се побројни од час во час и најавена е голема поддршка на дуелот со Австрија. „Фалангата“ ужива низ баровите во градот, а интересен момент се случи при јавување во живо на романската телевизија. Убава романска новинарка правеше прилог на националниот сервис, а македонските навивачи упаднаа во него. (ГЛЕДАМ ТЕЛЕВИЗИЈА!) Malta Фудбалска репрезентација ... Италија и Малта Фудбалската репрезентација на Македонија е повторно на собир. живо Malta Фудбалска репрезентација на Македонија пренос 12 септември. 0. +. 0 ... ФудбалФудбал | 16. 11. 2023 - 20:40 Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски ги искажа своите очекувања за утрешниот натпревар со фаворитот Италија... Фудбал | 16. 2023 - 14:21 Германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен е заинтересиран за напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе. Според „Sport1“, Баерн се сомнева во изводливоста... Фудбал | 16. 2023 - 14:19 За прв пат по доаѓањето во Германија, напаѓачот Хари Кејн е прогласен за играч на месецот на Баерн, објави на својата клупската веб-страница... Фудбал | 16. Македонија (Фудбал) | Macedonia Италија. УТРЕ. Македонија · Валенти: Не е синдром, но Македонија е ребус за италијанската репрезентација. 10 часа. Македонија во неколку ... Имаме голема почит за противникот и за нивниот селектор. Многупати сум напоменал дека го ценам како селектор и како тренер. Сметам дека е најзаслужен за европската титула на Италија. Под негово водство, сведоци сме на една нова, модерна фудбалска Италија која ги надминува стереотипите базирани само на дефанзива. Играат сосема поинаков фудбал, тоа ги отежнува работите за сите нивни противници, сега и за нас се разбира, но мора да се прилагодуваме на предизвиците. Македонија има свои квалитети, нѐ случајно сме во баражот и ќе се потрудиме да бидеме конкурентни и на овој натпревар. Италија Фудбалска репрезентација на Македонија пред 3 часа — (Пренос во живо>>>>) Македонија Италија видео стриминг 9.9.2023 — Фудбалска Репрезентација на Македонија „Знаеме дека Италија од првиот ден ... (ВО ЖИВО) Македонија гостува кај Италија - Спорт Плус МКФутсал репрезентацијата на Македонија вечерва од 20:30 часот го игра третиот натпревар од квалификациите за Светското првенство. „Црвено-жолтите“ гостуваат кај селекцијата на Италија. Нашата репрезентација во двата досега одиграни натпревари има освоено еден бод по нерешениот исход (3:3) со вечерашниот ривал во Скопје. Македонија во првиот натпревар беше поразена од Шведска, третата селекција во групата 10. Во последното коло Македонија на 5. mk во недела од 14. 00 часот пренос ќе има од натпреварот во Битола меѓу Пелистер и Брегалница. Двата натпревари се во рамки на 18-от круг во Првата МФЛ. Во останатите натпревари од 18-от круг од Првата МФЛ се среќаваат: Тетекс – Шкендија, Силекс – Вардар и Ренова – Металург. Пелистер - Брегалница, 01. март, 14. Директни преноси од Прва МФЛ | ФФМОбјавено на 26 Февруари, 2015 во Вести Поддржувачите на македонскиот фудбал в недела од 14. 00 часот имаат можност натпреварот од Првата лига меѓу Работнички и Хоризонт Турново од Националната арена „Филип Втори“ во Скопје да го гледаат во директен пренос на Македонската телевизија. Во живо преку интернет страната на Фудбалската федерација на Македонија, www. ffm. - Македонија покажа дека без разлика дали игра на домашен или на гостински терен може да се спротивстави на секој противник, се разбира дека ќе ни недостасува поддршката од публиката, но околностите не можеме да ги менуваме. - Во денешниот фудбал аутсајдери има само на хартија. Сето она што се случува на терен е сосема друга приказна. Според рејтингот, Италија е фаворит, но на терен за исходот на мечот во голема мера ќе се прашуваме и ние. Покажавме во текот на квалификациите дека имаме квалитет, како и сите други учесници во баражот и ќе се потрудиме тоа да го потврдиме. Шкупи Струга 1 октомври 2023 | Miss Black Internati Group 30.9.2023 — Македонија Италија гледја во живо 09. 2023 пред 3 часа — Тие биле Македонската фудбалска репрезентација на утрешниот евроквалификациски дуел ... Директни преноси од Прва МФЛ Во живо преку интернет страната на Фудбалската федерација на Македонија, www.ffm.mk во недела од 14.00 часот пренос ќе има од натпреварот во Битола меѓу ... Фудбал | Сител Телевизија Италија без Локатели против македонската репрезентација · Фудбал | 14.11.2023 - 09:12. Италијанскиот фудбалски репрезентативец Мануел Локатели поради повреда ... Фудбал Фудбалската репрезентација на Албанија запиша нов голем триумф во квалификациите за Европско првенство 2024 откако синоќа со 3:0 ја победи Чешка и после Полска ... [HD ВО ЖИВО***] Malta Фудбалска репрезентација на 11.9.2023 — Сител | 08 Окт, 2020 16:03 | веќе видена | сличниЛоша вест: МТВ без пренос, Македонија – Косово само на Спорт Клуб!!! Како што дознава ... Пренос од 🇲🇰Македонија -... - MacedonianFootball.com ФУДБАЛ КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП (ЖЕНИ) МАКЕДОНИЈА - ФРАНЦИЈА. Вечерва во 20:55 часот на МРТ 3. Video Husiani. 1:04. Во понеделник ново издание од утринската ... Гледајте ВО ЖИВО: Малта до 17 Македонија 30.10.2023 — фудбалска репрезентација ќе се соочи со Италија (ВО ЖИВО) Македонија гостува кај Италија - Спорт Плус МКФутсал репрезентацијата на Македонија ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page